$nbsp;

grafika

Firma Otsuka Pharmaceutical zaproponowała innowacyjne podejście do leczenia osób ze schizofrenią, mianowicie zaprojektowali tabletki zawierające czujnik o wielkości ziarenka piasku.

Czujnik zostaje aktywowany podczas kontaktu z kwasem żołądkowym, a następnie przekazuje sygnał do opaski umieszczonej na żebrach pacjenta, która z kolei łączy się z aplikacją na smartfonie.

Pozwala to na stabilne śledzenie dokładnego czasu przyjęcia substancji leczniczej, co w przypadku takich schorzeń jak schizofrenia jest bardzo ważne, ponieważ leki muszą być przyjmowane regularnie, żeby zminimalizować ryzyko nawrotu choroby.

Dosyć ciekawe rozwiązanie oraz innowacyjne podejście może również znaleźć zastosowanie w przypadku innych leków, które muszą być dostarczane regularnie.

Czekamy na nowe informacje oraz miejmy nadzieje, że powyżej opisane rozwiązanie jak najszybciej trafi również do naszych polskich pacjentów.

article next
Następny
article prev
Poprzedni

Ta strona korzysta z plików cookies. Sprawdź naszą politykę prywatności oraz politykę cookies aby dowiedzieć się więcej.

Akceptuję