$nbsp;

grafika

Naukowcy w USA sukcesywnie ukończyli pierwszy etap testów nowego urządzenia stymulującego pamięć za pomocą impulsów elektrycznych. W badaniu wzięło udział 25 osób cierpiących na padaczkę. Wszyscy pacjenci w tym samym czasie przechodzili procedurę elektrokortykografii - tzw. monitorowanie aktywności mózgu za pomocą elektrod, które są bezpośrednio połączone z korą mózgową.

Następnie u uczestników eksperymentu sprawdzano ich zdolność do zapamiętywania słów. Każdy z pacjentów ukończył 25 zadań nie wiedząc czy w trakcie wykonywania zadań ich mózg będzie pobudzany za pomocą impulsów elektrycznych.

Wyniki eksperymentu świadczą o tym, że stymulacja mózgu zwiększyła zdolność do zapamiętywania średnio o ok. 15%. Co daje nadzieje na to, że jeśli technologia sukcesywnie ukończy wszystkie etapy badań klinicznych i zostanie pozytywnie zaaprobowana przez FDA w perspektywie będzie można ją stosować u osób z demencją oraz urazami czaszkowo-mózgowymi mającymi wpływ na pamięć.

article next
Następny
article prev
Poprzedni

Ta strona korzysta z plików cookies. Sprawdź naszą politykę prywatności oraz politykę cookies aby dowiedzieć się więcej.

Akceptuję