$nbsp;

grafika

Przeanalizowaliśmy 20 najlepiej sprzedających się leków na świecie. Łączne przychody wygenerowane przez te leki w 2017 roku wyniosły 135 mld USD i stanową 16.65 % światowego rynku leków na receptę. Leki te są produkowane przez 15 firm. Większość z nich stosuje się głównie w leczeniu raka, cukrzycy, zaburzeń zapalnych, zakażeń wirusem HIV i HCV. Przedstawiamy listę 5 najlepiej sprzedających się leków w 2017 roku.

1. Humira (Adalimumab): Humira jest pierwszym na liście najlepiej sprzedających się leków na receptę. Lek jest we własności firmy AbbVie Inc. (U.S.). Roczne przychody ze sprzedaży w 2017 roku wyniosły 18.43 mld USD. Humira jest lekiem immunosupresyjnym, rekombinowanym ludzkim przeciwciałem monoklonalnym. Ten lek jest stosowany w różnych zapaleniach stawów związanych z procesem autoimmunologicznym, w łuszczycy oraz w chorobie Crohna.

2. Eylea (Aflibercept):  Eylea zajął drugie miejsce na liście w 2017 roku. Produkowany jest przez firmę Bayer (Germany) oraz Regeneron Pharmaceuticals (U.S.). Lek został dopuszczony do obrotu i jest stosowany u pacjentów ze zwyrodnieniem plamki żółtej, obrzękiem plamki żółtej i inne. Roczne przychody ze sprzedaży Eylea wynosły 8.23 mld USD w 2017 roku.

3. Revlimid (Lenalidomide): Revlimid zajął trzecie miejsce na liście najlepiej sprzedających się leków na receptę. Lek jest produkowany przez firmę Celgene (U.S.). Przychody ze sprzedaży w roku 2017 wyniosły 8.19 mld USD. Revlimid jest stosowany w następujących wskazaniach: szpiczak mnogi, zespoły mielodysplastyczne oraz chłoniak z komórek płaszcza.

4. Rituxan (Rituximab, MabThera): Rituxan utrzymuje czwarte miejsce na liście z przychodami ze sprzedaży, które w roku 2017 wyniosły 8.11 mld USD. Prawa do tego leku posiadają dwie firmy Biogen oraz Roche. Rituxan został zarejestrowany oraz obecnie jest stosowany w następujących wskazaniach: chłoniaki nieziarnicze (NHL), przewlekła białaczka limfocytowa, reumatoidalne zapalenie stawów i inne.

5. Enbrel (Etanercept):  Enbrel jest lekiem, którego przychody ze sprzedaży w roku 2017 wyniosły 7.98 mld USD. Prawa do tego leku są rozdzielone pomiędzy firmą Amgen Inc. (U.S.), firmą Pfizer (Europa) oraz Takeda Pharmaceutical do sprzedaży w Japonii. Enbrel jest stosowany do leczenia pacjentów w następujących wskazaniach: reumatoidalne zapalenie stawów, młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, osiowa spondyloartropatia,

FILM

 

Zródło: IgeaHub Pharmaceutical Club

 

article next
Następny
article prev
Poprzedni

Ta strona korzysta z plików cookies. Sprawdź naszą politykę prywatności oraz politykę cookies aby dowiedzieć się więcej.

Akceptuję