Warning: session_start(): Session callback expects true/false return value in /core/model/modx/modx.class.php on line 2286
Krew osób młodych może pomóc w leczeniu choroby Alzheimera - eBadania Kliniczne

$nbsp;

grafika

Naukowcy z University of Stanford przeprowadzili badanie kliniczne, w którym zaangażowano 18 ochotników z różnym stopniem zaawansowania choroby Alzheimera w celu przeprowadzenia transfuzji krwi. W ciągu 4 tygodni 9 ochotników otrzymywało osocze pochodzące z banku krwi od osób młodych albo roztwór placebo.

Po 6 tygodniowej przerwie ochotnicy w ciągu następnych 4 tygodni otrzymywali osocze albo placebo (w zależności od ramienia badania).

Inna grupa ochotników składająca się również z 9 osób otrzymywała tylko transfuzje osocza od osób młodych w ciągu 4 tygodni.

Uzyskane wyniki badania klinicznego były zaskakujące. „Nie spodziewaliśmy się jakichkolwiek zmian w funkcjach poznawczych,” mówi Dr. Sharon Sha, Clinical Associate Professor Neurologii oraz Nauk Neurologicznych w University of Stanford.

Osoby uczestniczące w badaniu klinicznym po transfuzji osocza wykazywały znaczną poprawę niektórych wskaźników niezależności, takich jak np. zdolność do robienia zakupów samodzielnie oraz zarządzanie budżetem.

Na chwilę obecną nie wiadomo w jaki sposób osocze pochodzące od osób młodych wpływa na poprawę zdrowia pacjentów z chorobą Alzheimera, ale żeby to zbadać oraz potwierdzić otrzymane wyniki postanowiono przeprowadzić kolejną fazę badań klinicznych na większej populacji osób z tym schorzeniem.

Zachęcamy do zapoznania się z oryginalnym artykułem.

article next
Następny
article prev
Poprzedni

Ta strona korzysta z plików cookies. Sprawdź naszą politykę prywatności oraz politykę cookies aby dowiedzieć się więcej.

Akceptuję